log in

КОМПАНИИ ПО ДЕЈНОСТ

Дерма Плус

 дерма плус

Адреса: Булевар Јане Сандански 84 3/5, Скопје,Македонија
Тел. Број: +389 (0)2/2446 600
E-mail: contact@dermaplus.mk

web   fbfb

      ОПИС                

 • Без разлика дали имате потреба од дијагноза, интервенција, третман или само консултација, љубезниот персонал, современата апаратура и пријатниот амбиент, ќе придонесат да се чувствувате удобно и релаксирано, со потребната приватност.
 • Услуги :
 • ·ТРЕТМАН ЗА ОТСРАНУВАЊЕ СТРИИ
 • ТРЕТМАН ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ СО МАТИЧНИ КЛЕТКИ
 • ТРЕТМАН ЗА ГАБИЧНИ ИНФЕКЦИИ НА НОКТИ
 • ТРЕТМАН ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ УСНИ
 • ТРЕТМАН ПРОТИВ БРЧКИ
 • ТРЕТМАНИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ
 • ТРЕТМАН ЗА ТРАЈНА ЕПИЛАЦИЈА
 • ТРЕТМАНИ ПРОТИВ ПОТЕЊЕ
 • ·ХЕМИСКИ ПИЛИНГ
 • ТРЕТМАН ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ СО МАТИЧНИ КЛЕТКИ
  • Совети за негувана и здрава кожа
  • Доколку сакаме кожата да ни изгледа убава и сјајна во секое време, потребно е многу да се потрудиме околу тоа. Ординацијата „Дерма Плус“ ви препорачува дванаесет совети како да го постигнете тоа:
  • Спијте 7 до 8 часа секоја вечер за да овозможите целосна регенерација на енергијата и хранливите материи кои се содржат во дермата.
   2. Бидете активни (спортувајте или шетајте) најмалку 20 минути во текот на денот за да бидете секогаш во топ форма.
   3. Хранете се со производи и продукти кои се богати со антиоксиданси.
   4. Користете крема за сончање со висок фактор како би ја заштитиле кожата од УВ индексот.
   5. Употребувајте хидратантни креми кои во себе содржат антиоксиданси.
   6. Користете производи кои содржат колаген и хиулоронска киселина.
   7. Нанесувајте почесто крема на деловите од кожата кои што имаат тенденција почесто да се сушат, како на пример рацете, лактовите и др.
   8. Внесувајте доволно количество вода во денот (најмалку 8 чаши) за да овозможите доволно вода и ослободување од слободните радикали
   9. Намалете го процентот на јаглехидратите и мастите во исхраната и заменете ги со зеленчук и овошје
   10. Се препорачуваат пилинг третмани на секои 15 дена за да се елиминираат токсините
   11. Секоја вечер отстранувајте ја шминката за да може вашата кожа во текот на ноќта слободно да има внес на кислород
   12. Придржувајте се кон овие совети континуирано и резултатите ќе бидат видливи

    ГАЛЕРИЈА           

 

Дерма плус

     МАПА                 

Печати