log in

ПРОИЗВОДИ % ПРОМОЦИИ % ПОПУСТИ %

Пребарување

Опис

КОНТАКТ
• Телефон: 075432288
+389 46 263 361
Fax: +389 46 267 010
• Адреса: Кеј Македонија бб
• Град : Охрид
• Држава: Македонија
• Е-пошта: millenium_palace@t.mk, ohrid@milleniumpalace.com.mk
• Веб страна: http://milleniumpalace.com.mk/en

Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од прекрасното Охридско Езеро. Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности. Нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, пријатна прошетка покрај езерото.
Ќе бидете воодушевени од неверојатниот спој на природните и културно-историски богатства: антички споменици, цркви, музеи, сето тоа надополнето со прекрасен поглед кон езерото, посебно на зајдисонце.
Хотелот располага со капацитет од вкупно 69 соби од кои: 45 стандардни соби, 10 дуплекси, 6 делукс соби и 8 Јуниор aпартмани.
Секоја соба е опремена со:
•клима уред
•мини бар
•безжичен интернет
•дирекна телефонска линија
•кабелска телевизија
•купатило со туш кабина или када
Спа и Велнес
•Финска сауна
•Турска парна бања (Амам)
•Теретана
•Масажа

Печати

Контакт

ХОТЕЛ МИЛЕНИУМ
075432288
Охрид
6000
Хотел МилениумХотел МилениумХотел МилениумХотел МилениумХотел МилениумХотел МилениумХотел МилениумХотел МилениумХотел МилениумХотел Милениум