log in

КОМПАНИИ ПО ДЕЈНОСТ

Хотел URBANISTA


 

Адреса: Ул. Васил Главинов 16
Телефон: +389 71 210 452
Е-маил:
info@urbanista.mk

      ОПИС                

Хотел URBANISTA
Сместен во центарот на Штип, 12 климатизирани соби и три луксузно опремени апартмани со одличен поглед. Соби опремени со телефон, ТВ, WiFi, мини-бар, климатизација, фен и тераса. Хотелот располага со модерен конгресен центар и фитнес центар.

Ресторантот „а ла кард“ и аператив-барот нудат богат избор на национални, како и интернационални специјалитети и широк асортиман на високо-квалитетни вина.

 

URBANISTA Соби
За да бидеш најдобар, секогаш треба да работиш со најдобрите. Токму од оваа причина одбравме комбинација од најдобрите македонски архитекти и најдобриот италијански мебел, за пријатен и удобен престој во URBANISTA.

 

URBANISTA Ресторан & Бар
Ресторанот „а ла кард“ и аператив барот нудат богат избор на вкусови од целиот свет. Но искуството не би било целосно без добро вино. Запознај го Штип преку добрата традиционална штипска храна.

 

    ГАЛЕРИЈА           

 

     МАПА                 

Печати