log in

КОМПАНИИ ПО ДЕЈНОСТ

Цистер Маседониа

 cistermacedonialogo

Адреса: Ул.Димитрие Чуповски бр.13, 1000 Скопје
Мобилен: 070 884 109
Еmail: francotrade31@gmail.com

  

fbfb

      ОПИС                

 

Цистер Маседониа е врвен португалски бренд кој датира уште од 1919-та година, од неодамна достапен и во Македонија.
Во нашата понуда се застапени производи кои се: вегански, безглутенски и не се ГМО-модифицирани. Меѓу нив нудиме: леблебија (наут), црвен грав, леќа и бел грав. Ние ви нудиме здрава храна, која е претходно подготвена и спремна за јадење. Практична кога немате време за готвење или сакате да си понесете здрава храна на работа, а нивниот веќе одличен вкус можете да го наподолните по ваша желба.

Еве и нешто подетално за нашите производи:

Црвениот грав најчесто се користи во "Чили кон карне" и се составен дел на кујната во северните региони на Индија, каде гравот е познат како рајма и се користи во јадење со истото име. Црвениот грав се користи во Њу Орлеанс и голем дел од јужниот дел на Луизијана за класичен понеделнички "Cister" појадок од црвен грав и ориз.

Леблебијата е одличен извор на железо, дури и варената леблебија содржи двапати повеќе железо од иста количина на месо. Количината на калциум во леблебијата е исто така висока и е придручена со присуство на белковини кои ја зголемуваат неговата апсорпција. Ако во оброкот е застапена и некоја житарица, тогаш таквиот оброк има и целосен состав на потребни аминокиселини. Исто така има низок глихемиски индекс.

    ГАЛЕРИЈА           

 

Цистер Маседониа

     МАПА                 

Печати