log in

КОМПАНИИ ПО ДЕЈНОСТ

буба мара

bubamaralogo

 


Адреса: Булевар 8-ми Септември бр.8-1 локал 3, 1000 Скопје
Телeфони: 02/562311 ; моб. +389 (070)618 879
Е-пошта: igrotekabubamara@yahoo.com
Работно време : секој ден од 10.00 – 22.00

fbfb     instagram

      ОПИС                


ВО СВЕТОТ НА ИГРОТЕКА БУБА МАРА И ЧУНГО
Прославете еден необичен роденден проследен со многу забава игра, дружење и награди !!!!
Диско шема за дечиња од 6 до 13 годишна возраст . Креирај ја твојата роденденска или тематска забава !!!
Поминете пријатни моменти со нас на дневно кафе- дружење !!!!
Бидете дел од нашите креативни денови , бидете и вие креатор на едни !!!


Услуги на компанијата
Организирање на родендени,секаков вид на забави по ваша желба ,кетеринг,слатка маса и торти, кафе-дружење, креативни денови,диско шема

Опис за компанијата
Игротека ‘’Буба Мара ‘’ се наоѓа на Булевар 8-ми Септември бр.8-1 локал 03 во Скопје , Тафталиџе (Веро 2) веднаш до ‘’ Комплексот Македонија’’ . Располага со внатрешен дел игротека за деца , тераса за возрасните и внатрешен дел за возрасни .

Капацитетот на игротеката е 45 возрасни: во внатрешниот дел капацитетот изнесува 30+4, во делот тераса капацитетот е 12 . Максималниот број на деца за непречено функционирање на игротеката изнесува 40.
Концептот на игротеката исклучително е основан на дружење и игри од забавен и натпреварувачки карактер ( Мега Не лути се човече, Твистер како и мн популарната Cream Show down .
Во детскиот дел од игротеката децата имаат на радполагање разновидни играчки како: кујна, алатница, карпа за качување , кош, лизгалка и многу други играчки.
Секако тука се и нашите многу популарни креативни денови на кои пред се го градиме нашето ‘’Дрво на другарството ‘’ и секако обработуваме и разни задаени теми . Не заостануваат Првоаприлските и Новогодишните забави и многу други активности .

Игротеката работи и кога нема родендени за дневно кафе-дружење . Децата се секогаш под надзор на вработените, освен за оние помали од 3 години за кои е задолжително присувство на родителот додека детето го користи делот за игра и рекреација.

    ГАЛЕРИЈА           

 

буба мара

     МАПА                 

Печати