RSS
Tools
Biznis.Eu.Mk
Sep 21

Електронска Архива

  Основна Електронска Архива - Online апликација - 3 Категории за архивирање - Пр...

www.Biznis.Eu.Mk

    Специјална понуда за Ваше присуство на www.biznis.eu.mk За www.biznis.eu.mk ...

ВЕБ СТРАНА ЗА 50 Евра

Основен пакет o До 4 страни (функционални линкови)o Професионална обработка на Вашиот материјалo 2 е...

 • www.a-construction.com.mk

  Среда, 12 Февруари 2014 00:00
 • www.Aacademy.eu.mk

  Недела, 04 Август 2013 15:39
 • HotelsMacedonia.eu.mk

  Четврток, 02 Мај 2013 11:01
 • Електронска Архива

  Четврток, 11 Април 2013 00:00
 • www.Biznis.Eu.Mk

  Четврток, 11 Април 2013 00:00
 • ВЕБ СТРАНА ЗА 50 Евра

  Четврток, 11 Април 2013 00:00

Пронајди компанија

Biznis.Eu.Mk

Музика

Previous Следно
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Погледнете го задникот од 27 милиони долари во секси издание! Погледнете го задникот од 27 милиони долари во секси издание! Петок, 19 Септември 2014 09:36 ?????? ??? ????? ???????? ? ???? ?? ?? ??????? ??????????!...
Симон Трпчески со нов албум и серија концерти низ Европа Симон Трпчески со нов албум и серија концерти низ Европа Среда, 17 Септември 2014 15:35 Симон Трпчески и Кралскиот ливерпулски филхармониски оркестар под диригентство на маестро Василиј Петренко, деновиве за издавачката куќа „Оникс“, го објавија својот трет албум на кој се поместени нив...
Македонската опера и балет на уметнички поход во Тајланд Македонската опера и балет на уметнички поход во Тајланд Недела, 07 Септември 2014 21:33 Македонската опера и балет со три изведби, оперите „Дон Џовани“ и „Боеми“ во соработка со италијанскиот театар „Лирико италијано“ и со гала оперски концерт кој ќе биде реализиран со камерниот оркеста...
Дали овој спот е уметност или порнографија? Дали овој спот е уметност или порнографија? Недела, 07 Септември 2014 17:48 ?? ???? ???? ??? ????? ????? ????? ?????????? ?? ??????????? ??????? ?????......
Погодете од кого е овој спот! Погодете од кого е овој спот! Петок, 05 Септември 2014 01:00 ???, ????? ?????? ?????????????......
Погодете која е најголемата поп ѕвезда на светот! Погодете која е најголемата поп ѕвезда на светот! Среда, 03 Септември 2014 22:21 ????????? ?Time? ???????? ?? ? ?? ?????? ????? ?? ??????????? ????? ? ??????? ?? ??? ???????? ?? ???? ??????. ????????? ?? ?? ????????!...
Skopje Dance Festival на 6-ти септември го најавува Tristan (Live) Nano Records! Skopje Dance Festival на 6-ти септември го најавува Tristan (Live) Nano Records! Вторник, 26 Август 2014 19:39 SKOPJE DANCE FESTIVAL ? ????????????? ??????????? ??????? ?????? ?? ?????? ??? ??????????? ?? ????????? ??????? ??????? ??????? ???? ???????????? ???????, ???? ? ??????????? ?? ???? ?????????? ??????...
Како MTV (не) го испочитува Робин Вилијамс Како MTV (не) го испочитува Робин Вилијамс Вторник, 26 Август 2014 02:30 ?? ????? ?? ????????????? ???? ?? ????????? ????? ???????, ?????????? ?????? ?? ????????? ?? ???????????? ?? MTV ?????????, ?? ??????? ????????? ????????????......
Без сомневање ова е спотот на годината! Понеделник, 25 Август 2014 22:19 ?? ?????????? ?????????? ?? MTV ????????? ??????????? ???? ????? ??? ?? ????? ????????? ?? ???? ?? ????????, ??????????, ?? ??????? ?Wrecking ball?....
Никому не му е јасно кој дозволил овој спот да се појави на YouTube! Никому не му е јасно кој дозволил овој спот да се појави на YouTube! Сабота, 23 Август 2014 01:30 ????? ??????? ?? ???????? ?Make It Nasty? ?? ????????????? ????? ????, ???? ????????? ?? ??????? ? ????????? ?? ?????? ?????, ????? ?? ? ????????....
Македонската Филхармонија заедно со Дерик Меј одржаа концерт кој вечно ќе биде запишан во македонската музичка историја! Македонската Филхармонија заедно со Дерик Меј одржаа концерт кој вечно ќе биде запишан во македонската музичка историја! Понеделник, 04 Август 2014 15:10 ??? ???????????? ?????? ?? ??????? ???????????? ?????? ?? ?????? ???? ????! ????????? ?? ?? ????? ?? 2-?? ?????? ?? ????????? ?????? ?? ????? ?? ?????????? ?? ???????????? ??????????? ? ????? ?? ?? ?...
Грин бич фестивал вечерва на плажа Парк во Охрид Грин бич фестивал вечерва на плажа Парк во Охрид Петок, 01 Август 2014 19:40 ??????? ?? ??????? ???? ?? ????? ?? ?? ????? ??????? ??????? ?? ???? ??? ????????, ?????????? ??????? ???????? ?? ????????? ???????? ?? ????????????? ??????....
Светската атракција Светската атракција "ВОКА ПИПЛ" на Охридско Лето Четврток, 31 Јули 2014 20:55 ?? ????? ?? ?????????? ?? ???????? ???? 2014, ???? (????? 1. ??????) ?? ??????? ?? 20:30 ????? ?? ??????? ?? "??????? ??????" ?? ????? ??????? "???? ????" (The VOCA PEOPLE) ? ??????????????? ????????...
Видео снимката поради која цел свет се прашува "на кои дроги" е Дејвид Гета Четврток, 31 Јули 2014 18:11 ????????????? ??????? ?? ?????????? ?? ?????-???????? ?? "Tomorrowland" ??? ?????????? ??????? ?????? ????? ?? ?????????? ?????......
Преслушајте ги новите песни на Џастин Бибер! Преслушајте ги новите песни на Џастин Бибер! Вторник, 29 Јули 2014 23:30 ?????????? ???? ?? ????? ?????? ?? ????????? ????? ?????? ?? 11 ?????? ???? ?????....

Market News

Previous Следно
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 50
The S&P 100's Tax Winners And Losers The S&P 100's Tax Winners And Losers Среда, 17 Септември 2014 21:35 A look at the S&P companies that are hit the hardest by Uncle Sam -- and also the ones that have so many tax advantages that Uncle Sam owes them!...
GM, Apple And eBay Top The S P 100 -- With Their U.S. Tax Rates GM, Apple And eBay Top The S P 100 -- With Their U.S. Tax Rates Среда, 17 Септември 2014 21:35 While the companies seeking tax relief through inversions include the likes of Burger King, Walgreen and Mylan, a new analysis of S&P 100 companies and their tax rates reveals that when it comes ...
12 Gurus All Hold CBS Corp Среда, 17 Септември 2014 21:20 When hedge fund manager "titans" think alike, investors are wise to pay attention. At Holdings Channel, we have reviewed 3,746 13F filings for the 06/30/2014 reporting period, and noticed that CBS Cor...
Even With All The Hype, Alibaba Is The Real Deal Even With All The Hype, Alibaba Is The Real Deal Среда, 17 Септември 2014 20:03 In this report I give you my outlook and recommendation for approaching the Alibaba IPO....
Alibaba And The Long-Run Performance Of Large Company IPOs Alibaba And The Long-Run Performance Of Large Company IPOs Среда, 17 Септември 2014 19:49 In May, I posted a column after Alibaba Group Holdings Ltd. filed to go public in the United States showing that Chinese companies going public in the U.S. have historically been lousy long-run inves...
Wednesday Sector Laggards: Utilities, Energy Wednesday Sector Laggards: Utilities, Energy Среда, 17 Септември 2014 18:40 In afternoon trading on Wednesday, Utilities stocks are the worst performing sector, showing a 0.4% loss. Within that group, Southern Company (NYSE: SO) and AES (NYSE: AES) are two large stocks that ...
Wednesday Sector Leaders: Financial, Technology Communications Wednesday Sector Leaders: Financial, Technology Communications Среда, 17 Септември 2014 18:39 In afternoon trading on Wednesday, Financial stocks are the best performing sector, higher by 0.7%. Within that group, Charles Schwab (NYSE: SCHW) and E*trade Financial (NASD: ETFC) are two large sto...
Wal-Mart's Answer To Dollar Chain Bidding War: Rebrand Express To Neighborhood Среда, 17 Септември 2014 18:34 While it seems clear that Dollar chains are threatened by Wal-Mart's aggressive small store expansion, the retail giant had been surprisingly quiet until now. Wal-Mart?s recent rebranding strategy app...
Earnings for Red Hat Projected to Rise Среда, 17 Септември 2014 18:00 Wall Street is optimistic about Red Hat, which is slated to report its second quarter results on Thursday, September 18, 2014. Analysts project a profit of 26 cents a share, a rise from 24 cents per s...
Earnings for ConAgra Foods Expected to Fall Среда, 17 Септември 2014 18:00 Wall Street is expecting lower profit for ConAgra Foods when the company reports its first quarter results on Thursday, September 18, 2014. Analysts are expecting earnings per share of 35 cents after ...
Electronic Arts: High Hopes From Sports Titles To Drive Revenues Среда, 17 Септември 2014 17:48 Sports game lovers gear up for yet another sports season as Electronic Arts released its much awaited annual edition ? Madden NFL 15- on August 26 in North America and three days later in Europe. Base...
Adobe Earnings: Revenue Growth Disappoints Markets Среда, 17 Септември 2014 17:45 The company said that revenue from creative division suffered as the company phased out sale of sales of the perpetual Creative Suite 6 license in Q2. Adobe continued to witness significant growth in ...
Boeing Is Facing Rising Competition In The Fast-Growing China Airplane Market Среда, 17 Септември 2014 17:42 Boeing has a huge potential market in China to drive growth in its airplane sales, but the company faces growing competition. China?s state-run Commercial Aircraft Corporation of China (Comac) is deve...
Google's Android One Initiative Could Affect Samsung Среда, 17 Септември 2014 17:39 We believe that the move could pose a threat to Samsung ? the world?s largest smartphone manufacturer ? potentially compounding its market share woes in emerging countries, where we expect much of the...
Yahoo's Stock Rises Even More As Alibaba Revises Its Offering Price Среда, 17 Септември 2014 17:36 Given the strong reception to the roadshow, Alibaba managemenet and its bankers have increased and narrowed the planned range of the offering from $60-$66 range to $66-$68 per American Depository Rece...
Rackspace And The Risk Of Announcing A Sale Exploration Среда, 17 Септември 2014 17:24 The lesson is don?t do that....
Perspectives On Apple And A Baker's Dozen Of Bargains Perspectives On Apple And A Baker's Dozen Of Bargains Среда, 17 Септември 2014 16:45 13 Beaten Down Bargains from the Prudent Speculator and Apple Perspective...
Peter Thiel Peter Thiel Среда, 17 Септември 2014 16:30 Photos of the 400 Richest Americans...
Peter Thiel Trashes Twitter: 'Lot Of Pot-Smoking Going On There' Peter Thiel Trashes Twitter: 'Lot Of Pot-Smoking Going On There' Среда, 17 Септември 2014 16:30 One noted venture capitalist isn't playing nice with Twitter any more....
How High Can Healthcare Go? How High Can Healthcare Go? Среда, 17 Септември 2014 14:16 The stock market turned on a dime in the morning session as the S&P futures rallied over 20 points in just five hours. The market internals were neutral in early trading but closed better than 2-...
Nelson Peltz Urges DuPont To Break Itself Up Среда, 17 Септември 2014 13:53 Activist investor Nelson Peltz's hedge fund, Trian Partners, is urging DuPont to break itself up....
Alibaba's Underbelly Alibaba's Underbelly Среда, 17 Септември 2014 13:33 Like most tech IPOs, all of the initial news about Alibaba is like Times Square. All the bright lights are on all the time. It's hard to see the truth amidst all of the glare from the hype....
The Biggest U.S. IPOs In History The Biggest U.S. IPOs In History Среда, 17 Септември 2014 13:33 Alibaba's looming offering looks likely to beat out Visa and Facebook as the biggest IPO in U.S. history...
FedEx Shares Point To New High As Shipper Beats Expectations, Hikes Rates Среда, 17 Септември 2014 13:08 Online shopping is about to get a bit more expensive....
Oracle Earnings Projected to Increase Среда, 17 Септември 2014 13:00 Analysts expect higher profit for Oracle when the company reports its first quarter results on Thursday, September 18, 2014. The consensus estimate is calling for profit of 60 cents a share, reflectin...
Rite Aid Profit Expected to Slip Среда, 17 Септември 2014 13:00 Despite an expected dip in profit, analysts are generally optimistic about Rite Aid as it prepares to reports its second-quarter earnings on Thursday, September 18, 2014. The consensus earnings per sh...
ArcelorMittal To Sell Off Interest In Gallatin Steel Company As Part Of Efforts To Deleverage Среда, 17 Септември 2014 12:49 Due to a high level of debt on ArcelorMittal's balance sheet and the weak steel industry outlook, major rating agencies downgraded the company's credit rating to below investment grade in 2012. This r...
Urban Outfitters To Debut In Hong Kong; Mainland China Likely To Be Next Stop Среда, 17 Септември 2014 12:46 We believe that Urban Outfitters? debut in Hong Kong will pave the way for its future expansion in China, which has become a hub for western apparel retailers. The second largest apparel market in the...
A Look At Kimberly-Clark's Health Care Business Среда, 17 Септември 2014 12:43 In terms of profitability, the K-C Professional business unit is its most profitable segment with an operating profit margin of 16.6%. This is closely followed by its Personal Care unit, which has a 1...
DirecTV's Latin America Operations See Continued Subscriber Growth But Declining Currencies Stall ARPU Growth Среда, 17 Септември 2014 12:40 While the pay-TV industry is saturated in the U.S., Latin America has been the driving force for DirecTV. While the company has been consistently growing its subscriber base in the region, depreciatin...
Showtime Will Continue To Drive Growth For CBS' Cable Operations Среда, 17 Септември 2014 12:37 Showtime networks are commercial free premium channels and generate revenue primarily from affiliate fees and distribution of their networks. The segment contributed 14% to CBS' overall revenues and 2...
VIMC: A Leading Beneficiary of Localizing China's Video Surveillance Industry Среда, 17 Септември 2014 07:10 On May 1, 2011, a new video and audio codec standard, the SVAC standard, was officially promulgated in China’s video surveillance industry. The SVAC (Surveillance Video and Audio Coding) standar...
Ahead Of Alibaba: The Chinese Economy Ahead Of Alibaba: The Chinese Economy Среда, 17 Септември 2014 03:18 Alibaba Group Holdings plans to price one of the largest initial public offerings ever this Thursday (September 18th, 2014) on the New York Stock Exchange.  The IPO could raise over $25 billion ...
LA, Chicago Listen Up: Clock Is Ticking For Cities Sitting on Costly Swaps LA, Chicago Listen Up: Clock Is Ticking For Cities Sitting on Costly Swaps Среда, 17 Септември 2014 01:24 By Ellie Ismailidou...
Tuesday Sector Laggards: Consumer Products, Industrial Tuesday Sector Laggards: Consumer Products, Industrial Среда, 17 Септември 2014 00:38 Looking at the sectors faring worst as of midday Tuesday, shares of Consumer Products companies are underperforming other sectors, higher by 0.6%. Within the sector, Delphi Automotive (NYSE: DLPH) an...
Tuesday Sector Leaders: Energy, Utilities Tuesday Sector Leaders: Energy, Utilities Среда, 17 Септември 2014 00:37 In afternoon trading on Tuesday, Energy stocks are the best performing sector, higher by 1.6%. Within that group, EOG Resources (NYSE: EOG) and Phillips 66 (NYSE: PSX) are two large stocks leading th...
Rite Aid's Q2'15 Earnings Preview: Gross Margin To Remain Under Pressure Вторник, 16 Септември 2014 23:48 Rite Aid continues to focus on its store re-modeling initiative, efficient cost management and customer loyalty programs. Controlling costs and making operational progress remain key focus areas for t...
Abbott Looks To Boost Vision Care Product Sales With New Plant In Malaysia Вторник, 16 Септември 2014 23:45 Vision Care products are a part of Abbott?s Medical Optics business and generated $1.1 billion in sales in 2013. Cataract product sales contribute over 65% of the total Vision Care revenues and are an...
What's Driving Halliburton's Deepwater Business? Вторник, 16 Септември 2014 23:42 Halliburton?s deepwater business has been outgrowing the broader market, growing at a CAGR of around 31% over the last 2 years, compared to around 13% for the broader industry. Although the market for...
Oracle Q1'15 Preview: Key Trends We Expect Вторник, 16 Септември 2014 23:39 For the current quarter, Oracle guides revenues to grow between 4% and 6% year to year. Consensus analyst estimates for Q1?15 revenues stand at $8.77 billion, indicating a 4.7% year-on-year growth rat...
Anheuser's Domestic Beer Volumes To Remain Weak In The Near Term Вторник, 16 Септември 2014 23:36 With domestic beer volumes declining, Anheuser could derive growth from the imported beer segment. If we estimate North America volumes to rise by 10% through the end of our forecast period, which mea...
China's Refining Sector Gets a Reality Check China's Refining Sector Gets a Reality Check Вторник, 16 Септември 2014 22:00 China is already the world’s largest net importer of crude oil, with the EIA likely to confirm the country’s status once year-end statistical data is collated and verified. As the Chinese...
Are Low Volatility ETFs Topping Out? Are Low Volatility ETFs Topping Out? Вторник, 16 Септември 2014 21:04 The Dow Industrials and Dow Utilities managed slight gains Monday while the selling was the heaviest in the Nasdaq and small-caps. The market internals were solidly negative with the declining stocks...
Sears Borrowing $400 Million From Affiliates Of Eddie Lampert's Hedge Fund Sears Borrowing $400 Million From Affiliates Of Eddie Lampert's Hedge Fund Вторник, 16 Септември 2014 20:17 In need of yet another cash infusion, the struggling Sears has turned to its CEO, Eddie Lampert, for $400 million....
SodaStream Plans To Pump U.S. Sales With 'Health' And 'Wellness' SodaStream Plans To Pump U.S. Sales With 'Health' And 'Wellness' Вторник, 16 Септември 2014 19:43 The Israeli manufacturer reported $141.2 million in second quarter revenue, up 6.6% from the same period last year...
Dollar Buoyant Though Investors Fear Hawkish Fed Dollar Buoyant Though Investors Fear Hawkish Fed Вторник, 16 Септември 2014 18:57 The U.S. dollar is holding firm above a basket of currencies ahead of potential market-moving events this week. Though the British pound continued its slide against the greenback on Tuesday as inv...
Petrobras Monthly Update: August Oil and Gas Production From Brazil Rises By 2.9% Over July Вторник, 16 Септември 2014 18:48 The rise in Petrobras? hydrocarbon production was primarily driven by the ramp up of P-55 and P-58 platforms at Roncador and Parque das Baleias (Whale Park) fields, respectively. Both the fields are l...
Acquisition Of Navarro To Expand CVS' Hispanic Customer Base Specialty Drugs Share Вторник, 16 Септември 2014 18:45 CVS is optimistic that it can continue to gain specialty pharmacy share, as it focuses on developing innovative offerings that capitalize on the company's unique ability to optimize cost, quality and ...
Newmont Continues Sale Of Non-core Assets With Sale Of Interest In Penmont Joint Venture Вторник, 16 Септември 2014 18:42 The divestment of its stake in the Penmont joint venture fits in well with Newmont?s disciplined approach to capital allocation, which prioritizes the deployment of capital in low-cost mining assets a...
TI's Future Growth Likely To Get A Boost From An Increasing Focus On Microcontrollers Вторник, 16 Септември 2014 18:39 Over the last few years, TI has expended its investment to broaden its microcontrollers portfolio and increase its application support for the same, which has helped the company increase its market sh...

Вести од Берзата

Previous Следно
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА Петок, 19 Септември 2014 08:23 НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА...
Дневен извештај за 19.09.2014 Петок, 19 Септември 2014 00:00 Извештајот од типот Дневен извештај за 19.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Неделни листи за период од 15.09.2014 до 19.09.2014 Петок, 19 Септември 2014 00:00 Извештајот од типот Неделни листи за период од 15.09.2014 до 19.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневна листа за 19.09.2014 Петок, 19 Септември 2014 00:00 Извештајот од типот Дневна листа за 19.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА Четврток, 18 Септември 2014 08:26 НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА...
Јавни берзански аукции за 18.09.2014 Четврток, 18 Септември 2014 00:00 Извештајот од типот Јавни берзански аукции за 18.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневен извештај за 18.09.2014 Четврток, 18 Септември 2014 00:00 Извештајот од типот Дневен извештај за 18.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневна листа за 18.09.2014 Четврток, 18 Септември 2014 00:00 Извештајот од типот Дневна листа за 18.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневна листа за 17.09.2014 Среда, 17 Септември 2014 00:00 Извештајот од типот Дневна листа за 17.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневен извештај за 17.09.2014 Среда, 17 Септември 2014 00:00 Извештајот од типот Дневен извештај за 17.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Јавни берзански аукции за 17.09.2014 Среда, 17 Септември 2014 00:00 Извештајот од типот Јавни берзански аукции за 17.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневен извештај за 16.09.2014 Вторник, 16 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневен извештај за 16.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневна листа за 16.09.2014 Вторник, 16 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневна листа за 16.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
ОТКУП НА СОПСТВЕНИ АКЦИИ И НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА Понеделник, 15 Септември 2014 14:33 ОТКУП НА СОПСТВЕНИ АКЦИИ И НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА...
Дневен извештај за 15.09.2014 Понеделник, 15 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневен извештај за 15.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневна листа за 15.09.2014 Понеделник, 15 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневна листа за 15.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА Петок, 12 Септември 2014 14:26 НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА...
Дневен извештај за 12.09.2014 Петок, 12 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневен извештај за 12.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Неделни листи за период од 09.09.2014 до 12.09.2014 Петок, 12 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Неделни листи за период од 09.09.2014 до 12.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневна листа за 12.09.2014 Петок, 12 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневна листа за 12.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА Вторник, 09 Септември 2014 08:21 НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА...
Дневен извештај за 09.09.2014 Вторник, 09 Септември 2014 00:00 Извештајот од типот Дневен извештај за 09.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневна листа за 09.09.2014 Вторник, 09 Септември 2014 00:00 Извештајот од типот Дневна листа за 09.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневен извештај за 05.09.2014 Петок, 05 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневен извештај за 05.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневна листа за 05.09.2014 Петок, 05 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневна листа за 05.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Неделни листи за период од 01.09.2014 до 05.09.2014 Петок, 05 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Неделни листи за период од 01.09.2014 до 05.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Билтен за Август 2014 Четврток, 04 Септември 2014 20:39 Билтен за Август 2014...
Дневен извештај за 04.09.2014 Четврток, 04 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневен извештај за 04.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневна листа за 04.09.2014 Четврток, 04 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневна листа за 04.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА Среда, 03 Септември 2014 14:34 НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА...
Дневен извештај за 03.09.2014 Среда, 03 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневен извештај за 03.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневна листа за 03.09.2014 Среда, 03 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневна листа за 03.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА Вторник, 02 Септември 2014 14:43 НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА...
Дневен извештај за 02.09.2014 Вторник, 02 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневен извештај за 02.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневна листа за 02.09.2014 Вторник, 02 Септември 2014 06:00 Извештајот од типот Дневна листа за 02.09.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Месечен билтен за период од 01.08.2014 до 31.08.2014 Недела, 31 Август 2014 06:00 Извештајот од типот Месечен билтен за период од 01.08.2014 до 31.08.2014 , можете да го преземете на следниов link....
НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА Петок, 29 Август 2014 08:34 НЕТРГОВСКИ ТРАНСФЕР НА АКЦИИ НА КОТИРАНИ ДРУШТВА...
Месечни листи за период од 01.08.2014 до 29.08.2014 Петок, 29 Август 2014 00:00 Извештајот од типот Месечни листи за период од 01.08.2014 до 29.08.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Дневна листа за 29.08.2014 Петок, 29 Август 2014 00:00 Извештајот од типот Дневна листа за 29.08.2014 , можете да го преземете на следниов link....
Неделни листи за период од 25.08.2014 до 29.08.2014 Петок, 29 Август 2014 00:00 Извештајот од типот Неделни листи за период од 25.08.2014 до 29.08.2014 , можете да го преземете на следниов link....

Здравје и храна

Previous Следно
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
Природни лекови за модрици Четврток, 18 Септември 2014 09:00 Ананасот е одличен за борба против модринки бидејќи едно парче ананас прикрепено на модринката ќе дејствува многу ефикасно благодарение на ферментот што го содржи, а кој ја забрзува апсорпцијата на х...
Парацетамолот e опасен за децата? Четврток, 18 Септември 2014 08:30 Парацетамолот е лек кој постојано го има во секое домаќинство, но дали тој е безбеден како што досега се сметаше? Парацетамолот е лек за кој повеќето родители веруваат дека е единствен безбеден за нив...
Лек за воспалена бешика Четврток, 18 Септември 2014 08:00 Воспалението на бешиката е проблем кој ги мачи многу жени, посебно во летниот период кога се тие посклони на вакви состојби. Неретко воспалението резултира со одење на лекар, кој препишува некакви ант...
Д-р Сето - Чудотворен напиток кој може да го убие ракот за 3 месеци Четврток, 18 Септември 2014 07:32 Овој чудотворен напиток го спречува растот на канцерогените клетки во вашето тело, но исто така, го спречува и нивното создавање-тврди познатиот доктор Сето. Она што ви е потребно за овој чудотворен ...
Како да го намалите ризикот од настанување камен во бубрегот? Четврток, 18 Септември 2014 07:30 Пациентите кои имале камен во бубрегот имаат 70 отсто поголем ризик од неговото повторно создавање. За да се намали ризикот потребно е да се придржуваат на некои поедноставни правила. Имајќи предвид д...
Цитрон и мед - еликсир за убавина и здравје кој согорува калории Четврток, 18 Септември 2014 07:25 Цитронот е познат како антиоксидант и по своето антибактериско делување. Богат е со витаминин Ц, а содржи и витамини: А, Б, Д, Е, како и калциум, фосфор, магнезиум, манган, цинк, бакар и железо. ЧУД...
Зошто сепсата е „потценета опасност“? Среда, 17 Септември 2014 16:30 Сепсата или труењето на крвта е болест, односно вид на инфекција, со која се борат и најсовремените клиники, а проблем е комплицираното поставување на дијагнозата и лошата хигиена. Причинителите на бо...
Симптоми од јадење премногу шеќер – еве кои органи страдаат Среда, 17 Септември 2014 16:00 Шеќерот краде енергија Дали шеќерот дава енергија? Баш обратно, од превисока доза шеќер ќе се чувствувате поспани и омалаксани.Може да предизвика инфарктШеќерот е штетен за срцето на тој начин што го ...
Домашен крем од мед за суви раце и испукани стапала Среда, 17 Септември 2014 15:30 Домашниот крем од мед кога еднаш ќе го пробате, ќе биде вашата омилена козметика и ќе престанете да фрлате пари за скапи производи кои содржат штетни хемикалии. Кремот се користи за суви раце, испукан...
Домашен крем против целулит - резултати за 7 дена! Среда, 17 Септември 2014 15:13 Да подготвите домашен крем против целулит воопшто не е тешко. А што е уште поважно, таквиот крем е многу поефикасен од купечкиот. Домашниот крем против целулит, подготвен по овој рецепт, ќе ги покаже ...
Комплетна рецепта за лекување рак по др Бројс Среда, 17 Септември 2014 15:00 Терапијата на Бројс трае 42 дена и се состои од мешавина на сокови кои се составени од цвекло, морков, целер, ротквици и компири.Пред вистинското изгледнување се пропишува 1/ 4 л мешавина од овие сок ...
Која храна што лечи – неверојатно но кажува самиот облик (Видео/Фото) Среда, 17 Септември 2014 14:57 Повеќе не е мит тоа дека морковите се добри за вашите очи, а постојат и други овошја и зеленчуци кои што се добри за одреден дел од вашето тело.1 Морков – Око Пресечен морков гледано од поблиску може ...
Домашни бонбони против кашлица кај деца - рецепт Среда, 17 Септември 2014 14:57 За основа на овие бонбони се користи пржен шеќер чија ефикасност е докажана со години, а го користеле и нашите баби. Покрај тоа има и пријатен вкус и овозможува позитивен резултат. Пржениот шеќер како...
Како хмељот може да ни помогне да го подобриме здравјето? Вторник, 16 Септември 2014 23:46 Хмељот е билка која во главно ни е позната како една од главните состојки на омилениот пијалак – пивото. Поред тоа хмељот е здрав, а ние денес Ви откриваме во кои цели може да се користи.Ако некогаш с...
Македонските болници лидери на Балканот – по комплицирана операција пацинт ќе застане на нозе Вторник, 16 Септември 2014 18:57 Како што дознава Мкnews денеска во приватната клиника ,,Моја Болница ,, во Скопје се извршува операција која за прв пат на Балканот се изведува во една приватна клинка. Пациентка со тежок младешки рев...
Како природно да го отстраните масното ткиво? Вторник, 16 Септември 2014 14:30 Масното ткиво е израсток на кожата кој може да се појави каде било на телото, а се состои од наталожени масни келии. Претежно претставува само естетски проблем кој не му штети на вашето здравје. Масно...
Чешањето не е безопасна работа – ако се ве чеша еве од што може да боледувате Вторник, 16 Септември 2014 14:00 Ве чеша целото тело, не престанувате да се чешате и мислите дека тоа е само моментален проблем. Но, секое чешање не е безопасно. Истражувањата на дерматолозите од Факултетот „Вејк Форест“ од Северна К...
“Ало докторе” – ако нешто ве боли свртете 15-123 Вторник, 16 Септември 2014 13:00 почна со работа повикувачкиот центар на  „Ало докторе“. Од осум часот граѓаните ќе можат со јавување на телефонскиот број 15-123 да се консултираат за определена здравствена состојба или симптоми што ...
ЛОКАЛЕН ТРЕТМАН НА ИЗГОРЕНИЦИ Понеделник, 15 Септември 2014 22:42 На оваа тема пишува Прим. Д-р. Добрила Андоновска специјалист магистер по пластична и реконстуктивна хирургија. Високо образование и специјализацијата ги завршила во Р. Македонија, додека други бројни...
Зошто е важно да ги јадете крушите? Понеделник, 15 Септември 2014 22:31 Овие сочни плодови обилуваат со витамини и минерали што ги прави да бидат задолжително овошје во есенските денови.Меки и благи круши се идеално есенско овошје кој се одличен извор на витамини и минера...
Симптоми на труење од тампони – мора да ги менувате на 3 часа Понеделник, 15 Септември 2014 15:30 Тампоните треба да се менуваат најмногу на три часа. Во спротивно има ризик за брзо и лесно размножување на микроорганизми поради топлината и влажноста на вагината. Со тоа се зголемува и опасноста од ...
Зошто смеењето не помага кога сте тажни – што е среќата (Видео) Понеделник, 15 Септември 2014 15:00 Следниот пат кога ќе сакате да расположите некој кој е изнервиран или несреќен, сетете се дека можеби најдобро би било да го оставите на мира.Кога на сила се обидувате да насмеете некој кој е несреќен...
Бактериите се шират низ целaта канцеларија само за 2 часа Понеделник, 15 Септември 2014 14:30 Инфекциите можат да се размножат од рачката на вратата до целата површина на канцеларијата само за два часа, покажува ново истражување. Со помош на вируси за следење научниците откриле дека 60% од раб...
(ВИДЕО) Решение за болни колена: Кратка вежба која прави чуда! Понеделник, 15 Септември 2014 14:00 Проблемите со болки во колената се чести и кај младите и кај старите лица. Причина за болката може да биде вишокот на килограми, но и слабо движење за што денеска неретко се заслужни „седечките“ профе...
Знаете ли зошто ви паѓа косата? Понеделник, 15 Септември 2014 13:30 Во просек секој ден губиме до 100 влакна. Повеќе од 100 влакна на ден во периодот подолг од два-три месеци треба да ве загрижува. Еве неколку пичини поради кои косата би можела да паѓа.Есен Зголеменат...
Чудотворни природни лекови против болки Недела, 14 Септември 2014 16:56 Олеснувањето на болката многумина прво ќе го побараат во таблети, но и храната која секојдневно ја користиме во кујната, може да делува како природен, а со тоа и многу поздрав аналгетик.Еве некои од т...
Еве како лечеле Маите – рецепти од древната медицина Сабота, 13 Септември 2014 15:38 Цивилизацијата на Маите, која шест векови цветала во подрачјето кое денес ги опфаќа деловите на Мексико, Белизе, Хондурас, Ел Салвадор и Гватемала, развила методи за лекување кои имаат свое место во д...
Чудо рецепт за лекување рак! Сабота, 13 Септември 2014 15:24 Храна за лекување на комплетниот организам! Ги чисти крвните садови, го лекува срцето, буквално го обновува имунолошкиот систем, го чисти црниот дроб, целиот систем на излачувањe, исто така и дигестив...
Волшебна рецепта против проширени вени со млеко и сапун Сабота, 13 Септември 2014 15:00 Оваа волшебна рецепта против проширени вени и тромбоза се пренесува од поколение на поколение, бидејќи дава гарантирани резултати. За нејзино подготвување ќе ви бидат неопходни само 1 чаша свежо овчо ...
Домашен сируп против кашлица со жалфија Петок, 12 Септември 2014 18:16 Кашлицата кај децата, но и кај возрасните, може да биде многу упорна и досадна и да трае многу долго. Кога се децата во прашање, главно купуваме сирупи на билна база, но најдобро е да ги приготвиме са...
Куркума – вкусен и пред се здрав зачин Петок, 12 Септември 2014 16:41 Доколку не ја имате користено куркумата, време е да ја пробате, затоа што е вкусна и одлична за здравјето.Куркумата по потекло е од Индија, по боја е жолта и има малку лут вкус, а освен што јадењата г...
Ким – зачин и лек Петок, 12 Септември 2014 16:35 Кимот има безброј лековити својства, одличен е против надуеноста на стомакот, помага при варењето, има седативно дејство, ги намалува грчевите во стомакот, богат е со витамин од Б групата, содржи калц...
Постарите луѓе навистина може да умрат од љубов Петок, 12 Септември 2014 16:00 Процесот на тагување по изгубеното сакано лице може да предизвика нерамнотежа во лачењето хормони, која негативно се одразува на бројот на имуно-клетките, тврдат научниците од Универзитетот во Бирминг...
Русите преку ДНК откриваат рак пред да се активира Петок, 12 Септември 2014 15:00 Во руските Здравствени домови во иднина ќе биде овозможена брза идентификација на рак – руските научници создадоа метод на лечење по пат на ДНК, која открива рак во состојба додека тој се уште не почн...
Радиолошка дијагноза на спортски повреди Петок, 12 Септември 2014 14:55 На оваа тема пишува Спец. Д-р. Ѓоко Маркоски специјалист по радиологија во Полиликлиника НЕУРОМЕДИКА.Коските, зглобовите и мускулите ни овозможуваат стабилност и ни даваат потпора и сила за сите наши ...
Лечење на зуење во ушите (Тинитус) по природен пат Петок, 12 Септември 2014 14:30 Кукурику.мк(Visited 1,411 times, 477 visits today)...
Вежби за брзо ослободување од болките во вратот Петок, 12 Септември 2014 14:00 Амбулантата за рехабилитација „Master physical“ подготви вежби за врат кои ќе ви помогнат да ги победите овие болки.Вежба број 1:Почетната положба е стоејќи или седејќи, со широко раширени раце во дол...
Крвната група има влијание врз губење на помнењето Петок, 12 Септември 2014 13:30 Американските научници во новата студија сугерираат дека постои поврзаност на губење на помнењето и крвната група, јави Би-Би-Си.Луѓето со крвна група АБ која е ретка и неа ја има само четири отсто од...
Дали носењето градник може да предизвика рак на дојка? Четврток, 11 Септември 2014 18:53 Во истражувањето кое неодамна го спроведе Центарот за истражување на рак во Сиетл учествувале над илјада жени, кај кои е дијагностициран рак во периодот меѓу 2000 и 2004 година. Долги години постои ве...
Без стрии и лузни по природен пат – 5 природни борци кои помагаат Четврток, 11 Септември 2014 18:00 Ако сакате да ја намалите видливоста на вашите дамки, лузни и стрии, обидете се со овие 5 природни борци.АЛОЕ ВЕРАМногу моќна билка која успева да продре во најдлабоките слоеви на ткивото, делува анти...
Народен лек против кашлица и ларингитис Четврток, 11 Септември 2014 16:47 Ова е многу ефикасен народен лек не само за кашлица, туку се користи и за бронхитис, ларингитис и трахеитис кај деца и возрасни. 1.За приготвување на овој напиток, треба да зовриете една чаша (250 мл...
Испробан народен рецепт за циркулација од 5 состојки Среда, 10 Септември 2014 15:08 Еден од сериозните проблеми кои ги погодува голем број луѓе претставува циркулацијата на крвта во организмот. Проблемите можат да бидат предизвикани од низа субјективни и објективни проблеми кои можат...
Намалете ја мозолката со овој едноставен трик Среда, 10 Септември 2014 14:50 Секој од нас некогаш се соочил со проблемот наречен –неочекувана акна- која едноставно не сака да исчезне од вашето лице. Шминката може делумно да го прекрие проблемот, но секако не го решава пр...
Примена на магнетната резонанца при дијагностика на мозочен удар Среда, 10 Септември 2014 13:25 На оваа тема пишува Спец. Д-р. Магдалена Поповска специјалист по радиологија во Полиликлиника НЕУРОМЕДИКА.Што е мозочен удар и која е причината за негово настанување?Мозочен удар преставува патолошка ...
Суви сливи за жени во менопауза и за регулирање на столицата Вторник, 09 Септември 2014 17:00 Овошните киселини и 5-те вида шеќери ја сврстуваат сливата меѓу најздравото овошје. Сувите сливи им се препорачуваат на сите жени кои се во менопауза, за превенција од остеопороза, поради благотворно...
Направете сами масло од цимет - има афродизијачки и антибиотски својства Вторник, 09 Септември 2014 14:29 Циметот се добива од дрво кое потекнува од Азија а најзастапено е во Индија, Шри Ланка, Бразил и Мадагаскар. Како зачин и лек се користи уште од времето на древен Египет. Во Европа се зголемува интере...
Бреза – дрво кое лекува Понеделник, 08 Септември 2014 22:24 Брезата (Betula pendula) е препознатлива по белата кора.Расте во сите делови на Европа и Азија па затоа е од голем значај во билната медицина.Отсекогаш била ценета во целиот свет, посебно кај Индијанц...
Жалфија – природен антисептик и антибиотик Понеделник, 08 Септември 2014 22:14 Жалфија(Salvia officinalis) во народната медицина се користи како лек за воспалителни процеси на цревата, желудникот, црниот дроб, бубрезите, жолчката. Името на латински значи дека ова билка е спасоно...
Откријте сами дали добро ви работи штитната жлезда – ТЕСТ Понеделник, 08 Септември 2014 15:30 Одговорете со ” да ” или ” не ” на следниве прашања и откријте дали е време за лечење Честопати сте задишани, испотени, вознемирени? Можен виновник за тоа е тироидната или штит...
Најчести симптоми на бременоста Понеделник, 08 Септември 2014 15:00 Некои жени едноставно “знаат” дека се бремени од самиот почеток на зачнување на детето. Меѓутоа на други им се потребни многубројни симптоми и позитивни тестови за потврдување на бременост...

World Science and Technology

Previous Следно
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
Mining the microbiome for medicines: Set a thief... Четврток, 18 Септември 2014 15:01 NO NOVEL classes of antibiotic drugs have been produced for 25 years and, though scare stories about the consequences of emerging resistance to old ones are often exaggerated (the disappearance of bac...
Fusion power: Iterative processes Fusion power: Iterative processes Четврток, 18 Септември 2014 15:01 A money pit in ProvenceHERE is one way to squeeze energy from nuclear fusion: create and contain a roiling soup of ionised hydrogen atoms known as a plasma, and heat it to ten times the temperature of...
Extreme altruism: Right on! Extreme altruism: Right on! Четврток, 18 Септември 2014 15:01 FLYERS at petrol stations do not normally ask for someone to donate a kidney to an unrelated stranger. That such a poster, in a garage in Indiana, actually did persuade a donor to come forward might s...
The search for MH370: Deep secrets The search for MH370: Deep secrets Четврток, 04 Септември 2014 21:08 FINDING two previously unknown volcanoes would normally be cause for celebration by those mapping the sea floor in a remote and little-explored area. But not when the discovery is part of the effort t...
Neanderthals: Lowbrow art Neanderthals: Lowbrow art Четврток, 04 Септември 2014 21:08 THIS graffito was found in Gorham’s Cave, a cavern which faces the Mediterranean in Gibraltar, on the southern extreme of the Iberian peninsula. It may not look much, perhaps like a grid for a game of...
Canada’s oil sands: The steam from below Canada’s oil sands: The steam from below Четврток, 04 Септември 2014 21:08 One big scar on the landscapeONE of the bleakest scenes of man-made destruction is the strip mining of oil sands in the forests of Alberta, Canada. The sand is permeated with natural bitumen, a type o...
Animal colouration: Now you see me... Animal colouration: Now you see me... Четврток, 28 Август 2014 20:55 Staying ahead of the gameLOOKING your best for would-be suitors while escaping the notice of those you want to avoid sounds like an enviable skill. For male Iberian emerald lizards, whose heads turn t...
Pseudo-satellites: The west wind blows afresh Pseudo-satellites: The west wind blows afresh Четврток, 28 Август 2014 20:55 Rising into the sunriseIT TAKES chutzpah to tweet “rockets are tricky” shortly after one you have just launched has deliberately blown itself up. But Elon Musk, founder and boss of SpaceX, is not a ma...
Precambrian animals: Making an impression Precambrian animals: Making an impression Четврток, 28 Август 2014 20:55 WHAT came before the joyous explosion of animal life which ushered in the Cambrian period is, to quote Churchill, a riddle wrapped in a mystery inside an enigma. Fossil preservation favours shells, an...
Biotechnology: A new opium pipe Biotechnology: A new opium pipe Четврток, 28 Август 2014 20:55 SYNTHETIC biology—the technique of moving genes from creature to creature not one at a time, but by the handful—promises much but has yet to deliver. Someone who believes it can, though, is Christina ...
Icequakes: Shaken and stirred Четврток, 14 Август 2014 20:59 MANKIND has always known of earthquakes. Icequakes, though, are a more recently discovered phenomenon. It was only in the 1950s that researchers on Baffin Island, in Canada, first reported such sudden...
Language: You never listen to a word I say Четврток, 14 Август 2014 20:59 A CONVERSATION in which neither party is listening to the other was dubbed a “duologue” by Abraham Kaplan, a philosopher who died in 1993. A duologue, he suggested, is more than a monologue but less t...
Arranging rangeomorphs: The oldest animals Arranging rangeomorphs: The oldest animals Четврток, 14 Август 2014 20:59 This picture is not, as it may first appear, a computer-generated forest. Or rather, it is a forest—but of animals, not trees. It is a reconstruction, by Jennifer Hoyal Cuthill and Simon Conway Morris...
Artificial intelligence and psychology: The computer will see you now Artificial intelligence and psychology: The computer will see you now Четврток, 14 Август 2014 20:59 ELLIE is a psychologist, and a damned good one at that. Smile in a certain way, and she knows precisely what your smile means. Develop a nervous tic or tension in an eye, and she instantly picks up on...
Robotics: The march of the kilobots Robotics: The march of the kilobots Четврток, 14 Август 2014 00:33 “A THOUSAND-ROBOT SWARM” sounds like the title of a 1950s science-fiction B movie. It is actually, though, the title (or, strictly, part of the title) of a paper in this week’s Science. Indeed, the pa...
Arctic science: A glide-path to knowledge Arctic science: A glide-path to knowledge Четврток, 07 Август 2014 21:01 THE Arctic is called by some the canary in the global-warming coal mine. Like that fated bird, carried in cages by pitmen well into the 20th century, it is sensitive to changes which might otherwise n...

...следете ги сите новости со само еден LIKE


[X] Веќе кликнав LIKE
Изработено од Acvilla Corp

Спорт

Previous Следно
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 50
Да му завиди и Ибра: Магичен гол на Пабло против Атлетико Да му завиди и Ибра: Магичен гол на Пабло против Атлетико Сабота, 20 Септември 2014 18:49 Селта прва дојде во водство на „Висенте Калдерон“ против Атлетико Мадрид, а за погодокот на Пабло Ернандез сигурно уште долго ќе се зборува. Гостите упатија долга топка кон Ернандез, кој велемајсторск...
Вест Хем му зема мерка на Ливерпул Вест Хем му зема мерка на Ливерпул Сабота, 20 Септември 2014 18:33 Вест Хем на домашен терен го совлада Ливерпул со 3-1 и му го нанесе вториот последователен пораз во Премиер – лигата. Уште во втората минута Рид го доведе Вест Хем во водство, а Сахо пет минути ...
Мајнц не признава „милионери“ Мајнц не признава „милионери“ Сабота, 20 Септември 2014 18:21 Фудбалерите на Мајнц успеаја да ја совладаат Борусија Дортмунд со 2-0 на домашен терен и на „милионерите“ им го нанесоа вториот пораз во Бундес-лигата од почетокот на сезоната. Тимот на Јирген Клоп оч...
Нов пораз за МЗТ, кумановци трети на својот турнир Нов пораз за МЗТ, кумановци трети на својот турнир Сабота, 20 Септември 2014 17:41 Актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром не прикажува добри игри во подготвителниот пораз, а големите промени во ростерот, како и промената на стгручниот штаб, очигледно дека не можат така лесно да се „...
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Соседското дерби со „црвено-црн“ шарм (ФОТОГАЛЕРИЈА) Соседското дерби со „црвено-црн“ шарм Сабота, 20 Септември 2014 17:12 Вардар успеа да ја добие битката со соседот Работнички. Иако формално важеa како гости на овој меч, сепак, вардарци покажаа повеќе и заслужно ги освоија трите бода. Петковски и Таневски беа стрелци на...
Зошто само Глишиќ им отпоздрави на Комитите?! Зошто само Глишиќ им отпоздрави на Комитите?! Сабота, 20 Септември 2014 16:44 Вардар го победи Работнички во соседското дерби (2-0), а забележливо беше по натпреварот дека фудбалерите на најтрофејниот клуб не заминаа кон Западната трибина за да ја споделат радоста со своите нај...
Реал се разигра и славеше со 8-2 над Ла Коруња Реал се разигра и славеше со 8-2 над Ла Коруња Сабота, 20 Септември 2014 16:05 Реал Мадрид конечно одигра еден натпревар во Примера дивизион онака како што му доликува на актуелниот првак на Европа. Цехот го плати тимот на Ла Коруња, кој на домашен терен беше демолиран од „крале...
Се разбуди Озил, Арсенал лесно победи Се разбуди Озил, Арсенал лесно победи Сабота, 20 Септември 2014 15:58  Арсенал забележа рутинска победа на гостувањето против Астон вила, триумфирајќи со 0-3 благодарение на извонредниот Месут Озил. Алексис Санчез се повреди при загревањето и не можеше да настапи на „Ви...
Втора лига: Шкупи ита кон елитното друштво Втора лига: Шкупи ита кон елитното друштво Сабота, 20 Септември 2014 15:50 Се уште е почеток на сезоната во Втората лига, но тимот на Шкупи јасно става до знаење кој е кој, докажувајќи дека со право е сметан за главен фаворит за влез во елитното друштво. Во шестото коло оваа...
Гвардиола се коцкаше, само бод за Баерн во Хамбург Гвардиола се коцкаше, само бод за Баерн во Хамбург Сабота, 20 Септември 2014 15:40 Баерн Минхен и на второто гостување во Бундес-лигата не успеа да стигне до цел плен, откако актуелниот првак одигра само 0-0 против Хамбургер. Иако против себе го имаше тимот што се наоѓа во најслаба ...
Работнички - Вардар во 15:30 и Милан – Јувентус во 20:45 Работнички - Вардар во 15:30 и Милан – Јувентус во 20:45 Сабота, 20 Септември 2014 09:50 Скопско фудбалско дерби, натпревар од регионалната ракометна лига и многу фудбалски натпревари од најсилните првенства е денешната богата спортска саботна понуда која ви ја препорачуваме да ја следите...
10 години без Клаф, фудбалскиот Робин Худ 10 години без Клаф, фудбалскиот Робин Худ Петок, 19 Септември 2014 18:25 На 20.септември 2004-та почина еден од најголемите тренери во историјата на англискиот фудбал, а неговата животна приказна го инспирираше Дејвид Пис да напише книга за него....
УЕФА ќе воведе пауза во играта за тешко повредените играчи УЕФА ќе воведе пауза во играта за тешко повредените играчи Петок, 19 Септември 2014 15:15 Целта е да не се враќаат во игра фудбалерите кои ќе добијат потрес на мозокот....
Загревање со Вардар и Металург Загревање со Вардар и Металург Петок, 19 Септември 2014 13:29 Ракометната сезона 2014/2015 во Лигата на шампионите е на прагот. Актуелниот македонски шампион Металруг на 28 септември во „Борис Трајковски“ го пречекува ПСЖ, а Вардарци на 12 октомври против Рајн Н...
Македонија до Серија Д Македонија до Серија Д Петок, 19 Септември 2014 13:16 Натпреварот од четвртата италијанска лига меѓу Мателика и Термоли го одбележаа (од наша гледна точка) гостинските навивачи, црвено-жолтите „Термолези“, кои во склад со клупските бои често веат и макед...
Карабах е тимот што игра само на гости Карабах е тимот што игра само на гости Петок, 19 Септември 2014 11:56 Азербејџанскиот фудбалски клуб Агдам Карабах за првпат во својата историја игра во Лига Европа, а вчера го „пречека“ Сент Етјен во Баку....
Арената Филип Втори не се најде меѓу домаќините за Европското Арената Филип Втори не се најде меѓу домаќините за Европското Петок, 19 Септември 2014 11:39 Како што и се очекуваше, Скопје и нашиот најголем стадион и покрај реновирањето, немаа капацитет да се борат во големата конкуренција за домаќини на континенталниот фудбалски собир во 2020 година....
Скопје отпаѓа, Лондон и Минхен се пазарат за ЕУРО 2020 Скопје отпаѓа, Лондон и Минхен се пазарат за ЕУРО 2020 Петок, 19 Септември 2014 10:50 Според пишувањата на Дојче Веле, главниот град на Македонија нема да се најде меѓу домаќините за Европското во фудбал, поради нестабилната политичка ситуација, слабата финансиска моќ и сиромашната кам...
Европејците од НБА се враќаат во репрезентација Европејците од НБА се враќаат во репрезентација Петок, 19 Септември 2014 09:07 Откако го пропуштија Светското првенство во Шпанија, најголемите кошаркарски ѕвезди од Европа, ќе се обидат да обезбедат пласман на ОИ во Рио преку континенталниот шампионат следната година....
Махер и малер на колото Махер и малер на колото Петок, 19 Септември 2014 08:49 ...
Шест месеци суспензија за скршениот нос на Мота Шест месеци суспензија за скршениот нос на Мота Петок, 19 Септември 2014 08:38 Скандалозниот настан во второто коло од Лига 1, фудбалерот на Бастија ќе го плати со неиграње фудбал до крајот на февруари....
Дојче Веле: Скопје без ЕП 2020, како и Софија, Минск и Ерусалим Дојче Веле: Скопје без ЕП 2020, како и Софија, Минск и Ерусалим Четврток, 18 Септември 2014 22:17 УЕФА денеска во 13 часот и официјално ќе ги објави тринаесетте градови што ќе ја имаат честа да бидат дел од организацијата на ЕП 2020, првиот европски шампионат што ќе биде одржан во повеќе од две ра...
Шест месеци суспензија за Брандао Шест месеци суспензија за Брандао Четврток, 18 Септември 2014 21:44 Француската Фудбалска Федерација ригорозно го казни Брандао со шестмесечна суспензија поради неговиот неспортски потег по завршувањето на мечот меѓу ПСЖ и Бастија, кога овој искусен голгетер во тунело...
Серхио Родригез има проблеми со тироидната жлезда Серхио Родригез има проблеми со тироидната жлезда Четврток, 18 Септември 2014 21:35 Еден од најдобрите европски плејмејкери, членот на Реал Мадрид и шпански репрезентативец, Серхио Родригез, има сериозни здравствени проблеми кои го спречија да го даде очекуваниот ефект на Светското п...
ЛЕ: Наполи и Фиорентина со убедлив старт во Европа ЛЕ: Наполи и Фиорентина со убедлив старт во Европа Четврток, 18 Септември 2014 20:58 Фаворитите во групите од Г до Л без поголеми проблеми, оправдувајќи ја улогата, стартуваа со победи во Лигата на Европа. Наполи во Групата И со пресврт славеше со 3-1 против Спарта Прага. Хусбауер во ...
ФОТО НА ДЕНОТ: „Гробари“ мотивираат со помош на Манце, Вукотиќ, Галиќ… ФОТО НА ДЕНОТ: „Гробари“ мотивираат со помош на Манце, Вукотиќ, Галиќ… Четврток, 18 Септември 2014 20:15 Навивачите на Партизан во желбата да им дадат максимална поддршка на своите фудбалери на денешниот дуел против Тотенхем во ЛЕ, приредија фантастична кореографија посветена на легендите на клубот Драга...
Адеми убедлив со Динамо Загреб, Муарем ремизираше Адеми убедлив со Динамо Загреб, Муарем ремизираше Четврток, 18 Септември 2014 19:31 Во првото коло од групната фаза на ЛЕ, македонските интернационалци имаа успешна вечер, откако Адеми го одигра целиот меч за „модрите“, а Муарем 80’ минути за Карабах....
Феликс Магат доби отказ во Фулам Феликс Магат доби отказ во Фулам Четврток, 18 Септември 2014 19:31 Германскиот тренер Феликс Магат доби отказ во Фулам по низата очајни резултати, соошти англискиот клуб кој во продолжение ќе биде предводен од Кит Сајмонс. Одлуката за смена на Магат ја донел сопствен...
ЛЕ: Адеми и Динамо немилосрдни кон Астра, Интер славеше во Украина ЛЕ: Адеми и Динамо немилосрдни кон Астра, Интер славеше во Украина Четврток, 18 Септември 2014 18:54 Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми и Динамо Загреб ја запишаа најубедливата победа на стартот од натпреварите во Лигата на Европа славејќи со 5-1 против романската Астра. Соудани во првото полу...
Финалето од Лигата на шампионите во 2016 на „Сан Сиро“ Финалето од Лигата на шампионите во 2016 на „Сан Сиро“ Четврток, 18 Септември 2014 18:21 Европската куќа на фудбалот на денешниот состан на Извршниот одбор во Нион одлучи финалето од Лигата на шампионите во сезоната 2015/2016 да се игра на „Сан Сиро“ во Милано. Откако Милан и Интер, клубо...
Мареј: И во иднина ќе играм за Британија Мареј: И во иднина ќе играм за Британија Четврток, 18 Септември 2014 18:09 Шкотскиот тенисер Енди Мареј нагласи дека и следната година ќе игра за Дејвис куп репрезентацијата на Велика Британија, без разлика на резултатите од денешниот референдум за независност на Шкотска. Ма...
Рома три недели без Астори Рома три недели без Астори Четврток, 18 Септември 2014 17:27 Фудбалерот на Рома, Давиде Астори ќе биде три недели надвор од терените поради повреда на коленото. Астори се повреди на синоќешниот дуел со ЦСКА во Лигата на шампионите. Репрезентативецот на Италија ...
Официјално: Финалето од ЛШ 2016 се игра на Сан Сиро Четврток, 18 Септември 2014 17:23 УЕФА денес и официјално потврди дека финалето во најелитното еврпско натпреварување, Лигата на шампиони во сезоната 2015/16 ќе се одигра на „Сан Сиро“ во Милано.Милан и Интер кои играат на овој стадио...